Pielgrzymka Motocyklowa 2024

XI Pielgrzymka Motocyklowa

W niedzielę 12 maja 2024 roku w Krzeszowie odbyła się XI Pielgrzymka Motocyklowa Dolnego Śląska.

Galeria zdjęć

 

Do naszego Sanktuarium przybyło ok. 1000 motocyklistów nie tylko z Dolnego Śląska, ale także z Górnego Śląska, Opolszczyzny, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski. Gościem Honorowym Pielgrzymki Motocyklistów była pani Marszałek RP Elżbieta Witek i pani Europoseł Anna Zalewska. Nie zabrakło sztandaru górników z NSZZ „Solidarność” ZG Lubin oraz Sztandaru Rajdu Katyńskiego. Był obecny wraz z małżonką pan Bogdan Nuciński – wraz z Kustoszem Marianem Kopko – główny organizator Pielgrzymki Motocyklowej.

Na plac przy krzeszowskiej bazylice zjechało się mnóstwo wspaniałych jednośladów. Tradycyjnie o godz. 12.00 rozpoczęła się w Bazylice Krzeszowskiej — Msza Święta w intencji motocyklistów, której przewodniczył Ks. proboszcz Dariusz Stańczyk z diecezji Radomskiej. Był on wcześniej misjonarzem na Wileńszczyźnie oraz na Syberii w Tobolsku. Po Eucharystii nastąpiło uroczyste poświęcenie pojazdów. Ks. Dariusz przejechał przez cały plac klasztorny wzdłuż i wszerz na specjalnym trzykołowym motocyklu i świecił uczestników oraz ich pojazdy. Na placu klasztornym odbywał się również piknik patriotyczny. Przygrywał zespół z Odolanowa – czyli „Kapela znad Baryczy”. Fundacja „Europejska Perła Baroku” przygotowała również pyszną zupę grochową dla wszystkich gości.

Bogu niech będą dzięki za piękną słoneczną pogodę i cudowną atmosferę. Łaskawa Pani Krzeszowska niech czuwa nad rozpoczętym sezonem motocyklowym oraz nad bezpieczną jazdą po polskich i Europejskich drogach.

Artur, 12 maja 2024

 

Zapraszamy do wysłuchania kazania wygłoszonego podczas Mszy Świętej:

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
2 czerwca - Radio Maryja i TV Trwam w Krzeszowie

Następny artykuł:
Bazylika mniejsza wypełniła się po brzegi mężczyznami z Dolnego Śląska

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas