Dnia 14 czerwca 2026 roku odbędzie się 28. Międzydiecezjalna Pielgrzymka Diecezji Legnickiej i Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w intencji Trzeźwości Narodu.
Dnia 14 czerwca 2026 roku odbędzie się już 28 raz Międzydiecezjalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu Diecezji Legnickiej i Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Podejmujemy ją w trosce o kondycję duchowo-moralną naszego Narodu. Wśród fundamentalnych wartości ważnych dla Polski i jej rozwoju trzeba wymienić wiarę i trzeźwość. Nie możemy nigdy zapomnieć o istnieniu ścisłego związku między żywą wiarą a praktykowaniem trzeźwości w życiu osobistym, społecznym i narodowym. Stąd hasło, które towarzyszyć będzie naszemu pielgrzymowaniu brzmi: Polska silna wiarą i trzeźwością. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich, którym droga jest przyszłość naszej Ojczyzny. Niech nasza modlitwa, chwile refleksji i trud pielgrzymowania staną się naszym darem dla dobra Polski i naszego społeczeństwa. Szczegóły udziału w pielgrzymce na plakacie.
Ks. Bronisław Piśnicki
PROGRAM:
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW:
W imieniu Duszpasterstwa Trzeźwości dodatkowych informacji udzielają:
korzystaj też z internetowej strony: www.trzezwosc.diecezja.legnica.pl