Krzeszówek 2022

Zakończyliśmy II etap zadania „Adaptacja barokowej plebanii w Krzeszówku na centrum edukacyjno-kulturalne krzeszowskiego opactwa”

W ramach realizacji zadania, adaptacji poddane zostały pomieszczenia barokowej plebanii. Powstały cztery pomieszczenia wielofunkcyjne (wraz z zapleczem sanitarnym), które zostały wyposażone w nowoczesne i interaktywne narzędzia (zarówno meble jak i multimedia konferencyjno-warsztatowe).

Budynek przez kilkanaście lat był nieużytkowany. W 2020 roku został przeprowadzony I etap remontu dachu budynku oraz termomodernizacja ze środków NFOŚiGW. Została stworzona nowoczesna i innowacyjna przestrzeń dla prowadzonych różnorakich warsztatów, szkoleń, konferencji, prelekcji z zakresu edukacji kulturalnej czy edukacji regionalnej, wszystko ściśle połączone z odbywającymi się w krzeszowskim opactwie corocznymi wydarzeniami i zadaniami realizowanymi w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tj.: Kultura dostępna, Kultura cyfrowa, Muzyka, Muzyczny ślad, Wspieranie działań muzealnych. Będzie to również doskonałe miejsce do prezentacji efektów zrealizowanych zadań.

W 2022 roku wykonano następujący zakres prac:

– wymiana i renowacja drzwi drewnianych

– montaż zestawu rolet zacieniających i systemów oświetleniowych

– zakup sprzętu multimedialnego (rzutniki, monitory, tablice interaktywne) oraz komputerowego

– zakup stołów i krzeseł warsztatowo-konferencyjnych

Całkowity koszt zadania wyniósł 352 150,00 zł. Wysokość dofinansowania to 280 000,00 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Zakończyliśmy prace przy zadaniu „Modernizacja i unowocześnienie infrastruktury kulturalno-edukacyjnej w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie”

Następny artykuł:
Zakończono prace przy realizacji zadania „Krzeszów, Muzeum opactwa, kontynuacja konserwacji zbiorów muzealnych – Św. Józef (XVII w.)”

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas