Trasa Podstawowa

Podziemia klasztorne i gra terenowa dla dzieci w ramach Trasy Podstawowej!

Przez całe Ferie Zimowe odwiedzający będą mogli zwiedzić Trasę Podstawową w poszerzonej wersji. Udostępniamy na ten czas podziemia klasztorne, a dzieciom proponujemy grę terenową.

Podziemia klasztorne i gra terenowa dla dzieci dostępne będą dodatkowo w ramach Trasy Podstawowej do 25.02.2024 – codziennie w godzinach od 8 do 16.

Czego możecie oczekiwać odwiedzając nasz kompleks w ferie?

➡ Poznacie świątynię opacką pw. Wniebowzięcia NMP od zupełnie innej strony. Wejdziecie do krypt, które zostały przygotowane z myślą o pochówku cystersów krzeszowskich. Odkryjecie relikty średniowiecznego opactwa.

➡ Najmłodsi mogą wziąć udział w grze terenowej, która polega na zebraniu 10 pieczątek do otrzymanej na starcie książeczki. Tym samym dzieci poznają na własny sposób historię krzeszowskiego opactwa.

➡ Świątynia bracka pw. św. Józefa – największy zbiór fresków w Europie Północnej. Poznajcie historię Michała Willmanna: Dlaczego wielbłąd wygląda jak koń, a stajenka bożonarodzeniowa nie jest stajenką? Skąd u Maryi kapelusz na głowie? Dlaczego Święta Rodzina uciekała przed Herodem do Egiptu przez Śląsk? No i dlaczego malarz wyrzucił Świętą Rodzinę z karczmy sam będąc jej stałym bywalcem? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w trakcie pobytu w śląskiej Kaplicy Sykstyńskiej.

➡ Mauzoleum Piastów Śląskich – sięgnijcie do początków fundacji opactwa cystersów w Krzeszowie. Poznajcie historię rozbitego państwa Piastów i dzielnicy śląskiej. Zapoznajcie się z gwiazdami dzisiejszych seriali historycznych oraz odwiedźcie wyjątkowego patrona – św. Walentego.  

➡ Kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP – olbrzymi obiekt, który powstał w ciągu 7 lat. Odkryjcie niezliczone kaplice, dotknijcie Englera, wysłuchajcie legendy o wybrykach malarza, morderstwie mnichów i ukrytej ikonie.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Koncert Kolęd Chóru przy filharmonii

Następny artykuł:
Koncert Bożonarodzeniowy

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas