Pielgrzymka Dzieci

Dzieci u Matki Bożej Łaskawej

Po wielkiej pielgrzymce Żywego Różańca nadszedł czas na Pielgrzymkę Dzieci. W ubiegłą sobotę (12 października) do krzeszowskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przybyło blisko 400 dzieci. Najmłodszym pielgrzymom towarzyszyli duszpasterze, katecheci i rodzice.

Pielgrzymka dzieci odbyła się po raz drugi, ale po raz pierwszy raz połączona została z przeglądem piosenki religijnej i patriotycznej. Uczestnicy spotkania mieli bardzo urozmaicony program,  był czas na zabawę, modlitwę, była muzyka i liczne atrakcje. Każdemu kto tego dnia przekraczał bramę sanktuarium w oczy rzucała się ogromna infrastruktura przygotowana na placu, scena dla zespołów, namioty w których odbywały się warsztaty malarskie, gastronomia, dmuchańce oraz miejsca do wspólnej integracji.

Radości nie było końca, a atrakcji przybywało. Każde dziecko rejestrując się w recepcji pielgrzymkowej otrzymało książeczkę w której oprócz opowieści o Willmannie i kolorowanek, znajdowała się gra terenowa. Wspomniana gra to zbiór pytań i łamigłówek, z których rozwiązaniem przyszło się zmierzyć uczestnikom po zakończeniu przeglądów. Poruszając się po Kościele Klasztornym i uważnie szukając odpowiedzi, młodzi pielgrzymi poznawali tajniki zabytkowej świątyni. Każde dziecko mogło ponadto zwiedzić zabytki krzeszowskiego sanktuarium, w tym także Klasztorne Podziemia oraz Mauzoleum Piastów Śląskich. Wśród obecnych na pielgrzymce rozlosowano także liczne nagrody i pamiątki. Końcowym akcentem była wspólna Msza Święta, która odbyła się w  Kościele Brackim, przewodniczył jej o. Piotr Dettlaff z Torunia. Swoje świadectwo złożyła także Magda Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych.

Przegląd zespołów dziecięcych i młodzieżowych odbył się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019, któremu patronowali Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Pani Marzena Machałek. Sponsorami wydarzenia było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, oraz fundacja KGHM. Dziękujemy także za wsparcie CBK w Krzeszowie, Gminie Wiejskiej Kamienna Góra, Starostwu Powiatowemu w Kamiennej Górze oraz Naszemu Dziennikowi, a także wszystkim współorganizatorom bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca.

Galeria zdjęć

JT

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Krzeszów 2019 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji KHGM Polska Miedź.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Pielgrzymka do Lichenia

Następny artykuł:
Michał Willmann w Krzeszowie - opowiadanie oraz kolorowanka dla dzieci

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas