Trasa Turystyczna

Kup bilet

Niezwykła przygoda czeka na Ciebie!

Odkryj Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie ze wszystkimi jego tajemnicami – ponad 700 lat historii na wyciągnięcie ręki. Daj się zachwycić mistrzowskiej architekturze, malarstwu i rzeźbie!

Dlaczego wielbłąd wygląda jak koń, a światowej sławy Michał Willmann wyrzucił Świętą Rodzinę z karczmy? Jak wygląda najstarszy obraz tablicowy w Polsce? Gdzie chowani byli mnisi? Jak malarz zemścił się na opacie?

Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziecie odwiedzając Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie.

W ramach trasy turystycznej do zobaczenia:

Sprawdź ceny

 

Podziemia klasztorne

Dlaczego warto?

Świątynia bracka pw. św. Józefa to największy zbiór fresków w Europie Północnej. Poznajcie historię Michała Willmanna – śląskiego Rembrandta, wokół którego krążą barwne legendy, a który zostawił w Krzeszowie kilka ukrytych autoportretów. Znajdziesz je wszystkie?

Mauzoleum Piastów Śląskich – sięgnijcie do początków fundacji opactwa cystersów w Krzeszowie. Poznajcie historię rozbitego państwa Piastów i dzielnicy śląskiej. Zapoznajcie się z gwiazdami dzisiejszych seriali historycznych oraz odwiedźcie wyjątkowego patrona – św. Walentego.

Kościół klasztorny pw. Wniebowzięcia NMP – olbrzymi obiekt, który powstał w ciągu 7 lat. Odkryjcie niezliczone kaplice, dotknijcie Englera, wysłuchajcie legendy o wybrykach malarza, morderstwie mnichów i ukrytej ikonie.

Podziemia klasztorne – wejdźcie do krypt, które powstały z myślą o pochówku cystersów. Poznajcie świątynię opacką pw. Wniebowzięcia NMP od zupełnie innej strony. Odkryjcie relikty średniowiecznego opactwa.

Uwaga:

Całą tę trasę można zwiedzić korzystając z audio – przewodnika. Urządzenie to dostępne jest w 7 językach (w języku polskim, angielskim, niemieckim, czeskim, rosyjskim, francuskim oraz włoskim). Urządzenie jest wypożyczane bez słuchawek, do audio-przewodnika można podpiąć własne słuchawki lub nabyć jednorazowe w sklepiku sanktuarium.

Dostępność:
1 maja – do 15 października w godzinach od 900 – 1700;
od 16 października do 30 kwietnia w godzinach od 900 – 1500


 

 

Strychy kościele i wieża widokowa

Poszukujesz pięknych krajobrazów i dobrych widoków na okolicę – sprawdź punkt widokowy na wieży kościoła klasztornego.

71 metrów wysokości i prawie 200 schodów do pokonania, a wszystko po to by zachwycić się panoramą Sudetów i koronującą Śnieżką.

To jednak nie koniec atrakcji. W trakcie podróży znajdź się w samym centrum drewnianego dzieła sztuki. Strych kościoła klasztornego to dzieło 13 cieśli.

Poznaj kościół klasztorny i Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie od zupełnie innej strony!

Sprawdź ceny

 

Strych bazyliki

Strych kościoła klasztornego – fot. Piotr Jadczyk

Zobacz także

Zwiedzanie
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas