Koncert w pawilonie na wodzie

Koncert w Letnim Pawilonie na wodzie

W niedzielę 28 maja 2023 r. o godz. 15:00 miał miejsce koncert w Letnim Pawilonie na wodzie w Betlejem. Na pomoście tego obiektu wystąpił wokalno-fortepianowy duet.

Duet tworzony przez Magdalenę Kubat i Maję Babyszkę zaprezentował autorskie aranżacje muzyki jazzowej, bossa-nova i znanych utworów muzyki rozrywkowej.

Galeria zdjęć

Poznały się w trakcie studiów na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie nadal aktywnie współtworzą środowisko muzyczne. Artystki swobodnie poruszają się w improwizacji, a ich koncerty pełne są pasji, emocji i wrażliwości, które składają się na prawdziwe przeżycie artystyczne.

Magdalena Kubat – wokalistka jazzowa, pianistka, pedagog wokalny. Ukończyła studia magisterskie na kierunku jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr hab. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Kształciła się również na licznych warsztatach, prowadzonych m. in. przez Annę Gadt, Grzegorza Karnasa, Davida Lynxa czy Anię Szarmach. Współpracowała m.in. z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Wrocławskim Teatrem Lalek, występowała na festiwalach, m. in. „Starzy i młodzi, czyli jazz w Krakowie”.

Maja Babyszka – pianistka i wokalistka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. dr. Krzysztofa Herdzina. W 2019 roku otrzymała pełne stypendium Berklee College of Music w Bostonie. Ma na swoim koncie również osiągnięcia w dziedzinie pianistyki klasycznej – główne nagrody w międzynarodowych konkursach m. in. w Paryżu, Mediolanie, Sofii i Rzymie.

Wydarzenie było częścią Festiwalu Krzeszów 2023.

Kultura Dostępna - logo

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Następny artykuł:
Pierwsza Komunia Święta

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas