Radix Poloniae 2022 - nagłówek

Radix Poloniae ponownie w Krzeszowie (30.09 i 28.10)

Radix Poloniae konsekwentnie zaskakuje: miesza epoki, estetyki, gra światłem i ustawieniem. Nie inaczej będzie w tym roku. Przed nami dwa wydarzenia, które pozwolą nam inaczej patrzeć na muzyczną historię Dolnego Śląska.

30 września o 19:00 w kościele brackim pw. św. Józefa zabrzmi koncert Mozart z Krzeszowa, podczas którego będziemy mogli usłyszeć Missa Brevis B-dur W.A.Mozart, której kopia znajduje się w zbiorach opactwa. Usłyszymy też nowo odkrytą kompozycję Missa Sancte Josephi lokalnego kompozytora Josepha Lamboya napisaną na zamówienie krzeszowskie w tym samym czasie co dzieło geniusza z Wiednia. Będziemy mogli porównać oba utwory skomponowane w podobnym czasie, usłyszeć na własne uszy jak brzmiała muzyka stolicy cesarstwa, a jakie utwory komponowano dla naszej „małej ojczyzny”. Koncert wykona Capella Grissoviensis, zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej, chór Cracow Singers oraz soliści: Teresa Marut, Laura Wąsek, Aleksander Rewiński oraz Dawid Biwo. Całość poprowadzi Mateusz Rusowicz.

28 października o godzinie 19:00 w Mauzoleum Piastów Śląskich w ramach koncertu Niebiańska Noc usłyszymy średniowieczny chorał cystersów krzeszowskich wzbogacony o improwizacje jazzowe. Tuż przed świętem Wszystkich Świętych połączymy przeszłość z teraźniejszością w harmonijną i świeżą całość. Scholę Gregoriańską poprowadzi ks. dr Łukasz Kutrowski, a improwizacje na trąbce wykona Michał Podżus.

Nagranie płyty „Obrońca” z materiałem z koncertu dofinansowane ze środków fundacji Orlen.

Serdecznie zapraszamy.

Koncert „Mozart z Krzeszowa” – 30.09.2023

Koncert Radix Poloniae w Mauzoleum 2022

Koncert Radix Poloniae w kościele brackim 2022

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
MKiDN-podgląd
Logo NIMIT
arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Druga Pielgrzymka Sołtysów

Następny artykuł:
Prace badawcze w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas