X Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół

XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Za nami XX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa – wspaniałe spotkanie, które dziś możemy już przenieść w kategorię wspomnień i to rzecz jasna tych najlepszych. Setki pielgrzymów, dziesiątki kapłanów, mnóstwo dobrych ludzi. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom – Diecezji Legnickiej oraz Caritas.

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych to wielka uroczystość, jedno z największych tego typu spotkań odbywających się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. 7-ego września 2019 roku odbyła się jubileuszowa 20-sta edycja tego spotkania. Całość rozpoczęła się o godz. 10:00, na parkingach przed wejściem pojawiło się mnóstwo autokarów oraz samochodów osobowych. Wszystkie najważniejsze elementy programu odbyły się w Kościele Klasztornym – zarówna Msza Święta, jak i poprzedzająca ją katecheza. Bazylika w tym czasie była przepełniona wiernymi, a co za tym idzie modlitwą. Po Eucharystii tradycyjnie przyszedł czas na posiłek, do użytku był nie tylko punkt gastronomiczny znajdujący się na placu, ale także nasza restauracja oraz gastronomiczna wiata zewnętrzna, które stanowiły naturalne miejsce integracji. Całość wydarzenia została zwieńczona pięknym koncertem ewangelizacyjnym, podczas którego śpiewał nie zespół, a cała bazylika.

Na Placu Jana Pawła II pojawiło się w tym dniu wiele punktów, w tym np. punkt kamiennogórskiego oddziału ZUS, który świadczył pomoc dla interesantów z zakresu ubezpieczeń oraz świadczeń. Staramy się, aby to spotkanie dawało szereg możliwości przybywającym do nas pielgrzymom. Często są to osoby, dla których wyjście z domu jest nieco większa trudnością i nieco większą inicjatywą. Sanktuarium tego dnia jest specjalnie przygotowane dla naszych gości – to bogaty program, szereg specjalnych udogodnień, oraz wspomniane punkty informacyjne. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim bez których ta pielgrzymka nie miałaby miejsca – szczególnie wolontariuszom Caritas, którzy każdego roku z wielką chęcią i zaangażowaniem ogromnie nas wspierają. Do zobaczenia za rok!

JT

Relacja ze Mszy Świętej udostępniona dzięki TVT Zgorzelec.

Galeria zdjęć

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
54. Wratislavia Cantans w Krzeszowie

Następny artykuł:
Dzień Skupienia dla Katechetów 2019

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas