św. Józef - cyfryzacja

Zakończyliśmy prace przy cyfryzacji kościoła pw. Św. Józefa

Po z sukcesem zrealizowanych pracach przy cyfryzacji dawnego kościoła klasztornego pw. Wniebowzięcia NMP w 2021 r. trwała realizacja zadania „Cyfryzacja Pomnika Historii – Kościoła św. Józefa w Krzeszowie – Perły Europejskiego Baroku – etap II”, w ramach którego zespół ekspertów skanował świątynię bracką pw. Św. Józefa wraz z zabytkami ruchomymi znajdującymi się w jego wnętrzu.

Realizowane prace pozwoliły nie tylko zabezpieczyć i zarchiwizować aktualny stan naszych zabytków, ale dały nam nowe możliwości promocji naszego zabytku. Zainteresowane osoby, już dziś mogą zapoznać się z makietą 3D na specjalnie przygotowanej stronie internetowej:

Cyfrowy kościół bracki pw. św. Józefa

Tego typu wirtualne obrazy to rzadkość, aktualnie w Polsce zostało wykonanych zaledwie kilka takich projektów. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura Cyfrowa. Wysokość dofinansowania wyniosła 90 000,00 zł.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Święty Mikołaj w Krzeszowie 2021 r.

Następny artykuł:
Zakończyliśmy I etap zadania "Adaptacja barokowej plebanii w Krzeszówku na centrum edukacyjno-kulturalne krzeszowskiego opactwa"

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas