Dzień Edukacji Narodowej - Krzeszów 2022

Życzenia dla katechetów i nauczycieli z okazji dnia Edukacji Narodowej A.D. 2022

Szanowni Państwo ! Drodzy Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych w Diecezji Legnickiej, Nauczyciele, Wychowawcy i Katecheci, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty.


Dzień Edukacji Narodowej to doroczne święto, które uświadamia nam wszystkim ogromną wartość, jaką stanowi edukacja oraz ukazuje szczególną misję polegającą na budowaniu fundamentów pomyślnej i lepszej przyszłości.

Z tej wspaniałej okazji do Szanownych Państwa Dyrektorów, Nauczycieli, naszych znakomitych Katechetów, Wychowawców, Wszystkich Pracowników Szkół i Placówek oświatowych kierujemy słowa szczerego uznania, szacunku oraz wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego powołania kształcenia i wychowywania dzieci oraz młodzieży.

To dzięki waszej nauczycielskiej służbie dzieci i młodzież mają szansę, aby rozwinąć i wzmocnić w sobie zdolność rozróżniania dobra od zła oraz umiejętność opowiadania się po stronie prawdy i autentycznego piękna. To właśnie Wy, poprzez słowo i przykład osobisty, jesteście dla uczniów światłem, które oświetla im drogi przyszłości. W dniu Waszego Święta prosimy przyjąć z serca płynące życzenia… Życzymy, aby Najwyższy Nauczyciel – Jezus Chrystus obdarzał Was swoim błogosławieństwem, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy i katechety przyniosła efekty, satysfakcję, radość oraz świadomość, że budujecie fundamenty polskiego jutra. Prosimy przyjąć także nasze szczere życzenia: zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Pan Bóg Wszystkim obficie błogosławi.

ks. Jarosław Kowalczyk oraz Ojciec Józef Szańca
Legnica, Dzień Edukacji Narodowej – 14 października 2022 roku


W sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie w poniedziałek 17 października 2022 roku na zaproszenie Duszpasterzy przybyli na swoją Eucharystię nauczyciele, wychowawcy, katecheci i pracownicy Krzeszowskiej Szkoły Podstawowej.

Mszy św. przewodniczył Dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Jarosław Kowalczyk, który również wygłosił kazanie. Przy ołtarzu krzeszowskiej bazyliki wraz z Ks. Jarosławem byli w koncelebrze ks. kustosz Marian Kopko i ks. Łukasz Toporek. Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na wspólny obiad do Obsługi Pielgrzyma. Na zakończenie, po wspólnym zdjęciu zaproszeni goście otrzymali od Duszpasterzy mały podręcznik o bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca.

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
XXXIII Krzeszowska Biesiada Przewodnicka

Następny artykuł:
V Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa oraz Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas