Aktualności Turystyczne

Koncert w pawilonie na wodzie

Koncert w Letnim Pawilonie na wodzie

W niedzielę 28 maja 2023 r. o godz. 15:00 miał miejsce koncert w Letnim Pawilonie na wodzie w Betlejem. Na pomoście tego obiektu wystąpił wokalno-fortepianowy duet.

Czytaj więcej

Organamy Michała Englera Młodszego

Letnie Koncerty Organowe „Muzyka Dawnych Mistrzów” 2023

Przed nami wydarzenie, które już od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Krzeszów Minecraft

Opactwo Pocysterskie w świecie Minecraft

Dzisiaj chcemy zaprezentować Krzeszów od troszeczkę innej strony…

Czytaj więcej

Trasa Rozszerzona

Trasa Rozszerzona czynna od soboty 29 kwietnia

Zbliża się rozpoczęcie sezonu turystycznego w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie. Już w najbliższym czasie turyści indywidualni ponownie będą mogli zobaczyć krzeszowski kompleks z innej strony i poznać jego mniej znane oblicze.

Czytaj więcej

Trasa Podstawowa

Poznaj Europejską Perłę Baroku

Zobacz zabytki klasy światowej w Polsce. Trasa podstawowa, która obejmuje Śląską Kaplicę Sykstyńską, największe mauzoleum w Europie i Europejską Perłę Baroku dostępna jest codziennie.Czytaj więcej

zasłyszane w opactwie

Zasłyszane w Opactwie: Bractwo św. Józefa

Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Zasłyszane w Opactwie”

Czytaj więcej

Krzeszów - historia bez tajemnic

Krzeszów bez tajemnic – czyli historia na żywo!

W weekend 22-23 października br. w Krzeszowie można było przeżyć na własnej skórze najazd husytów i spróbować zakraść się na strych kościoła brackiego w poszukiwaniu niemieckiej „Berlinki”.

Czytaj więcej

I bieg na wieżę — Krzeszów

I Bieg na wieżę krzeszowskiej Bazyliki – w 109. rocznicę pożaru

W 109. rocznicę pożaru wieży Kościoła Klasztornego miał miejsce „I bieg na wieżę”. W sobotę 22 października o godz. 9.30 uczestnicy przebiegli krótką, lecz wymagającą trasę obejmującą kręte schody krzeszowskiej wieży.

Czytaj więcej

Radix Poloniae 2022 - nagłówek

Harmonogram Festiwalu Radix Poloniae

Festiwal Radix Poloniae czyli Korzeń Polski, objął za swój cel sięgnięcie w głąb do źródeł tradycji i kultury. Jego misją jest odnajdywanie zapomnianych utworów z dawnych epok i zaprezentowanie ich w otoczeniu arcydzieł tamtych dni. W ramach festiwalu w Krzeszowie odbędą się cztery koncerty, których dokładny plan znajdą państwo poniżej.

Czytaj więcej

Honorowa wspinaczka w Krzeszowie 2022

Honorowa wspinaczka w Krzeszowie. Strażacy oddali hołd ofiarom WTC

Strażacy oddali hołd ofiarom World Trade Center. W umundurowaniu bojowym strażacy wyruszyli dziś (niedziela, 11 września) po schodach na wieżę kościoła NMP w Krzeszowie.

relacje.regionalne.pl

Zlot fanów Mazdy MX-5

Zlot fanów Mazdy MX-5

W piątek 2 września 35 załóg miłośników samochodów Mazda MX-5 wyruszyło na Rajd Szlakiem Dolnośląskich Cystersów (ok. 240km). Uczestnicy przyjechali do Krzeszowa o godz. 16.00, gdzie zwiedzili pocysterskie opactwo i następnie udali się w dalszą podróż.

Czytaj więcej

Radio wrocław - logo

Dźwiękowa Historia: Radio Wrocław o Krzeszowie

W ostatnim czasie Radio Wrocław wyemitowało kolejny odcinek podcastu Dźwiękowa Historia, który dotyczył tym razem Opactwa Pocysterskiego w Krzeszowie. Zachęcamy Państwa do jego odsłuchania.

Podcast