Aktualności Turystyczne

Radix Poloniae 2022 - nagłówek

Radix Poloniae ponownie w Krzeszowie (30.09 i 28.10)

Radix Poloniae konsekwentnie zaskakuje: miesza epoki, estetyki, gra światłem i ustawieniem. Nie inaczej będzie w tym roku. Przed nami dwa wydarzenia, które pozwolą nam inaczej patrzeć na muzyczną historię Dolnego Śląska.

Czytaj więcej

Trasa Rozszerzona

Niedziela 24 września to ostatni moment na zobaczenie trasy rozszerzonej!

Ze względu na duże zainteresowanie postanowiliśmy przedłużyć możliwość zwiedzenia Trasy Rozszerzonej. Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, historii i duchowości, to nie możesz przegapić tej wyjątkowej okazji.

Czytaj więcej

Dom rekolekcyjny w Krzeszówku

Dom Rekolekcyjny „Na Szlaku Cysterskim” w Krzeszówku zaprasza gości

Przez ostatnie dwa lata fundacja „Europejska Perła Baroku” czyniła starania, aby poddać rewitalizacji dawną plebanię położoną w sąsiedztwie kościoła pw. św. Wawrzyńca w malowniczym Krzeszówku.

Czytaj więcej

wyrostek

Marcin Wyrostek na Wielkim Odpuście Krzeszowskim

Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon wystąpił na Wielkim Odpuście Krzeszowskim.

Czytaj więcej

XI Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych

Mimo złej pogody, liczne załogi zabytkowych pojazdów wzięły udział w XI Międzynarodowym Wałbrzyskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, odwiedzając m.in. Krzeszów.

Czytaj więcej

Osada średniowieczna 2023

Osada Średniowieczna w Krzeszowie

Ostatni weekend lipca przyniósł niezwykłe wydarzenie dla miłośników historii i kultury średniowiecznej w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie. Wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, odwiedzający mieli okazję przenieść się w czasie do średniowiecza.

Czytaj więcej

Teatr William-Es w Letnim Pawilonie na Wodzie

Letni Ogród Teatralno-koncertowy w Letnim Pawilonie na wodzie w Betlejem

W sobotę 1 lipca 2023 r. o godz. 17.00 na terenie Letniego Pawilonu na Wodzie w Betlejem odbył się Letni Ogród Teatralno-koncertowy w wykonaniu Ogólnopolskiego Teatru William-Es.

Czytaj więcej

MNWr

Opactwo Pocysterskie w MNWr

Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie zagości na wystawie Muzeum Narodowego we Wrocławiu! W minionych dniach Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie podpisała umowę z MNWr, która dotyczy wypożyczenia wybranego wyposażenia krzeszowskich kościołów na wystawę „Szaleństwo rokoko!”.

Czytaj więcej

Koncert w pawilonie na wodzie

Koncert w Letnim Pawilonie na wodzie

W niedzielę 28 maja 2023 r. o godz. 15:00 miał miejsce koncert w Letnim Pawilonie na wodzie w Betlejem. Na pomoście tego obiektu wystąpił wokalno-fortepianowy duet.

Czytaj więcej

Zjazd motocyklowy, Krzeszów

X Pielgrzymka Motocyklowa i Wielki Piknik Patriotyczny

W niedzielę 14 maja odbędzie się X Pielgrzymka Motocyklowa do Krzeszowa oraz Wielki Piknik Patriotyczny. Zjadą się motocykliści, dla których to wydarzenie jest corocznym rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

Czytaj więcej

Krzeszów Minecraft

Opactwo Pocysterskie w świecie Minecraft

Dzisiaj chcemy zaprezentować Krzeszów od troszeczkę innej strony…

Czytaj więcej

Trasa Rozszerzona

Trasa Rozszerzona czynna od soboty 29 kwietnia

Zbliża się rozpoczęcie sezonu turystycznego w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie. Już w najbliższym czasie turyści indywidualni ponownie będą mogli zobaczyć krzeszowski kompleks z innej strony i poznać jego mniej znane oblicze.

Czytaj więcej