Nocne zwiedzanie

Nocne Zwiedzanie to jedna z najciekawszych form poznawania historii Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Zwiedzanie tych murów po zmroku jest już atrakcją samą w sobie, lecz czym będzie, gdy całość ubierzemy w artystyczny spektakl? Nasza nocna opowieść to niezwykła podróż przez tajemnicze i niedostępne na co dzień miejsca, której dopełnieniem są żywe, historyczne postacie. Bohaterowie każdej nocy towarzyszą turystom. Jeżeli więc chcecie spotkać na żywo Michała Willmanna, czy opata Bernarda Rosę musicie koniecznie odwiedzić nas po zmroku. Zakup bilety na jeden z najbliższych terminów Nocnego Zwiedzania, lub zarezerwuj swój własny termin kontaktując się z Biurem Obsługi – kontakt.

Dołącz do grona odkrywców:
Nocne Zwiedzanie – 20 września 2019 – godz. 22:00 – bilety dostępne na www.sklep.opactwo.eu

Uwaga! Turystów decydujących się uczestniczyć w Nocnym Zwiedzaniu obowiązuje pełne, sportowe obuwie na płaskim obcasie. Turyści otrzymują kaski ochronne, które obligatoryjne muszą być założone na głowę przez cały okres zwiedzania. Zwiedzanie odbywa się w grupach maks. 25-osobowych. Zalecamy ubranie ciepłej i wygodnej odzieży. Obowiązuje bezwzględny zakaz uczestnictwa w zwiedzaniu osobom będącym pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Zwiedzanie trasy trwa około 2 godzin. Turyści wędrują schodami i kładkami (metalowymi, drewnianymi i kamiennymi) oraz wchodzą do podziemi, których podłoże jest nierówne i punktowo oświetlone. Różnice wysokości do pokonania wynoszą nawet do 40 metrów. Klatki schodowe mogą być zarówno wąskie i nieoświetlone (bądź oświetlone punktowo) jak i otwarte, co jest dyskomfortem dla osób z lękiem przestrzeni.

Osoby starsze, a zwłaszcza mające problemy z poruszaniem się, powinny realnie ocenić swoje możliwości.

Przeciwwskazaniami zdrowotnymi do zwiedzania trasy specjalnej są:

  1. Niewydolność krążeniowa i oddechowa
  2. Choroby z nadciśnieniem tętniczym
  3. Klaustrofobia, nyktofobia i akrofobia
  4. Epilepsja nieustabilizowana
  5. Niepełnosprawność ruchowa, ograniczająca samodzielne poruszanie się
  6. Przebyty udar mózgu

Zobacz także

Zwiedzanie

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas