Nocne Zwiedzanie

Nocne Zwiedzanie to jedna z najciekawszych form zwiedzania Opactwa Pocysterskiego w Krzeszowie. Zwiedzanie zabytkowych obiektów po zmroku jest już atrakcją samą w sobie, lecz czym będzie, gdy całość ubierzemy w artystyczny spektakl? Nasza nocna opowieść to niezwykła podróż przez tajemnicze i niedostępne na co dzień miejsca, której dopełnieniem są żywe, historyczne postacie. Bohaterowie każdej nocy towarzyszą turystom. Jeżeli więc chcecie spotkać na żywo Michała Willmanna, czy opata Bernarda Rosę musicie koniecznie odwiedzić nas po zmroku. Zakup bilety na jeden z najbliższych terminów Nocnego Zwiedzania, lub zarezerwuj swój własny termin kontaktując się z Biurem Obsługi.

Uwaga! Turystów decydujących się uczestniczyć w Nocnym Zwiedzaniu obowiązuje pełne, sportowe obuwie na płaskiej podeszwie. Turyści otrzymują kaski ochronne, które obligatoryjne muszą być założone na głowę przez cały czas zwiedzania. Zwiedzanie odbywa się w grupach maks. 35-osobowych. Zalecamy ubranie ciepłej i wygodnej odzieży. Obowiązuje bezwzględny zakaz uczestnictwa w zwiedzaniu osobom będącym pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Zwiedzanie trasy trwa około 2 godzin. Turyści wędrują schodami i kładkami (metalowymi, drewnianymi i kamiennymi) oraz wchodzą do podziemi, których podłoże jest nierówne i punktowo oświetlone. Różnice wysokości do pokonania wynoszą nawet do 40 metrów. Klatki schodowe mogą być zarówno wąskie i nieoświetlone (bądź oświetlone punktowo) jak i otwarte, co jest dyskomfortem dla osób z lękiem przestrzeni.

 

 

Zobacz także

Zwiedzanie
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas