Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

II Pielgrzymka Mężczyzn do Krzeszowa

Dnia 1-ego maja na terenie Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie odbyła się II Pielgrzymka Mężczyzn. Drugi rok z rzędu mężczyźni Diecezji Legnickiej mieli okazję do wspólnego spotkania.

Wydarzenie miało charakter modlitewny, w programie było m.in. litanie do Św. Józefa oraz litanie loretańskie do Matki Bożej – królującej w krzeszowskim sanktuarium. Centralnym punktem była Msza Święta, która odbyła się w Kościele Brackim pw. Św. Józefa pod przewodnictwem ks. Józefa Lisowskiego – kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej. Pielgrzymce towarzyszyły również liczne konferencje i wykłady pogłębiające wiedzę uczestników, ich tematyka obejmowała zarówno aspekty duchowe i psychologiczne jak i historyczno-teologiczne dot. m.in radości i smutków Św. Józefa omawianych na bazie fresków Michała Willmanna.

Warto także dodać, że Pocysterskie Opactwo rozpoczynając weekend majowy otworzyło dla zwiedzających Klasztorne Podziemia, strychy i inne niedostępne na co dzień obiekty. Trwający w Krzeszowie ruch turystyczno-pielgrzymkowy mocno się więc zazębiał. Turyści odwiedzający Europejską Perłę Baroku dołączali do grona słuchaczy podczas wykładów, a uczestnicy pielgrzymki mieli w wolnym czasie możliwość zwiedzenia wielu niezwykłych miejsc.

Fotorelacja (fot. Przemysław Groński) – link

Konferencja „Wpływ zranień duchowych i psychicznych z dzieciństwa na życie małżeńskie i rodzinne” ks. dra Marcina Wiśniewskiego:

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
VI Zjazd Motocyklowy i Wielki Piknik Patriotyczny 2019

Następny artykuł:
Triduum Paschalne i Wielkanoc - relacje

arrow_forward_ios
Logo-Krzeszow-braz

Strona domowa

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas