Ogłoszenia Parafialne

14 Niedziela Zwykła Rok A

Krzeszów, dnia 5 lipca 2020 roku

 

  1. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy w sobotę 11 lipca br. Zapisy do wtorku włącznie u ks. Proboszcza – Kustosza

  2. Przez cały lipiec i sierpień odbywają się w naszym Maryjnym Sanktuarium Koncerty Organowe. Na godz. 11.00 i 13.00 zapraszamy Państwa do Bazyliki. Zaś w każdą sobotę zapraszamy również na koncert do kościoła w św. Józefa na godz. 19.00. Szczegóły na plakatach informacyjnych.

  3. Wybaczyć trzeba, zapomnieć nie wolno! 11 lipca przypada 77 rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu. W latach 1943 – 44 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tysięcy Polaków, zamordowanych przez oddziały Ukraińskiej Armii Powstańczej. Apogeum „rzezi” na Kresach Wschodnich przypadło właśnie na 11 lipca 1943 roku

  4. W sobotę 11 lipca obchodzimy Święto świętego Benedykta – patrona Europy oraz patrona naszych sióstr Benedyktynek, którym już dzisiaj składamy życzenia wielu łask Bożych.

  5. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Loretańskiej w Bazylice. Adoracja rozpoczyna się po Mszy Św. porannej a kończy się o godz. 12.00. Przypominamy również, że w każdy piątek na Górze Św. Anny o godz. 16.00 jest sprawowana Msza Święta oraz modlimy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do godz. 17.30. Odpust ku czci Św. Anny będzie sprawowany w niedzielę 26 lipca o 15.00. Odpustowi będzie przewodniczył Ks. Prałat Romuald Brudnowski – proboszcz z Kudowy Zdroju.

  6. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Prasa jest wystawiona tradycyjnie na stolikach przy wyjściu z Bazyliki.

  7. Wszystkim Pielgrzymom i Turystom przybyłym do naszego Sanktuarium oraz naszym Drogim Parafianom życzymy wiele łask Bożych oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani na czas wakacyjnego odpoczynku

Liturgia na dziś

(Za 9,9-10)
Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy. On zniszczy rydwany w Eframie i konie w Jeruzalem, łuk wojenny strzaska w kawałki, pokój ludom obwieści. Jego władztwo sięgać będzie od morza do morza, od brzegów Rzeki aż po krańce ziemi.

(Ps 145,1-2.8-11.13-14)
REFREN: Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu

Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.

Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Pan jest wierny we wszystkich swoich słowach
i we wszystkich dziełach swoich święty.
Pan podtrzymuje wszystkich, którzy upadają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.

(Rz 8,9.11-13)
Wy nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy. A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała – będziecie żyli.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mt 11,25-30)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Komentarz:

Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Czasem, pod wpływem życiowych doświadczeń, wzbraniamy się uznać siebie przed Bogiem za potrzebujących. Próbujemy sami szukać przyczyn i rozwiązań naszych problemów, zamiast zwrócić się do Niego. Jednak aby mogła nastąpić dogłębna zmiana w naszym życiu, potrzebujemy mocy Ducha Świętego, który uzdolni nas do przezwyciężania naszych grzesznych skłonności i ograniczeń. Nie wzbraniajmy przyjść do Jezusa z naszymi ciężarami i potrzebami – On czeka, aby nas pokrzepić.

o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 15

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas