Ogłoszenia Parafialne

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Krzeszów, dnia 13 czerwca 2021 roku

  1. Dzisiaj Na Mszy św. o godz. 12.00 gościmy 23 – Pieszą Pielgrzymkę w intencji TRZEŹWOŚCI POLSKIEGO NARODU. Pielgrzymka jest organizowana przez diecezję Legnicką i Świdnicką.

  2. Dzisiaj 13 dzień Miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godz. 16.00 do bazyliki.

  3. W sobotę 19 dzień miesiąca. Zapraszamy parafian oraz pielgrzymów do brackiego kościoła św. Józefa. O godz. 11.30 modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie Eucharystia przez wstawiennictwo św. Józefa za naszą Diecezję oraz Ojczyznę.

  4. W niedzielę 20 czerwca na terenie naszego Sanktuarium odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn do Świętego Józefa. Msza Święta o godz. 12.00 odbędzie się w kościele św. Józefa a przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Aleksander Radecki. Szczegóły pielgrzymki na plakatach.

  5. Również w przyszłą niedzielę ok. godz. 13.30 rozpocznie się Wielki Piknik Patriotyczny. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci oraz zabawę fantową. Przez sobotę i niedzielę będzie można odwiedzić również Osadę Średniowieczną. A w sobotę o godz. 19:00 w ramach Festiwalu Krzeszów 2021 zapraszamy Państwa na koncert muzyki średniowiecznej, który odbędzie się w podziemiach bazyliki. Festiwal Krzeszów jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna

  6. Od dziś (13.06) pod naszą wiatą uruchamiamy Strefę Kibica. Transmitować będziemy tam wszystkie mecze, a ze szczególną oprawą mecze biało-czerwonych. Zapraszamy Państwa dziś o godz. 21.00 na mecz Holandia – Ukraina, a jutro o godz. 18.00 na mecz Polska – Słowacja.

  7. Nasza Parafia wraz z Jelenią Górą organizuje dwudniowy wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 11 i 12 lipca br. Zapisy prowadzi Ks. Proboszcz w Zakrystii Bazyliki.

  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Loretańskiej odbywa się w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 7.30 do 12.00. Zapraszamy we wtorek do kościoła brackiego na godz. 17.30; natomiast w środę na Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej na godz. 17.30

  9. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Tygodnik „Niedziela” oraz tygodnik „Gość Niedzielny” polecamy również „Małego Gościa” – dla dzieci i młodzieży.

Wszystkim Parafianom oraz Pielgrzymom odwiedzającym Krzeszowskie Sanktuarium życzymy wiele dobra oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani na czerwcowe dni tego tygodnia.

Liturgia na dziś

(Iz 61, 9-11)
Plemię narodu mego będzie znane wśród narodów i między ludami ich potomstwo. Wszyscy, co ich zobaczą, uznają, że oni są szczepem błogosławionym Pana. Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, że się rozpleni sprawiedliwość i chwała wobec wszystkich narodów.

(1 Sm 2, 1. 4-5, 6-7, 8abcd)
REFREN: Całym swym sercem raduję się w Panu

Raduje się me serce w Panu,
moc moja dzięki Panu się wznosi,
rozwarły się me usta na wrogów moich,
gdyż cieszyć się mogę Twoją pomocą.

Łuk mocarzy się łamie,
a słabi przepasują się mocą.
Za chleb najmują się syci, a głodni odpoczywają,
niepłodna rodzi siedmioro, a więdnie bogata w dzieci.

To Pan daje śmierć i życie,
w grób wtrąca i zeń wywodzi.
Pan uboży i wzbogaca,
poniża i wywyższa.

Z pyłu podnosi biedaka,
z barłogu dźwiga nędzarza,
by go wśród możnych posadzić,
by dać mu stolicę chwały.

 

Aklamacja (Łk 2, 19)
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo, zachowałaś słowa Boże i rozważałaś je w sercu swoim.

(Łk 2, 41-51)
Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał On lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go. Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami. Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: „Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie”. Lecz On im odpowiedział: „Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca”? Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział. Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.

 

Komentarz:

Boży świat wiary jest inny. W Chrystusie nie znamy już nikogo według ciała i nie żyjemy według duszy, ale jedynie zgodnie z prawdą Słowa Bożego. Nie liczy się mądrość ludzka, uczucia i sentymenty, ale wyłącznie nauka Chrystusa, która nie jest z tego świata i która jest głupstwem dla świata. Na tym świecie mamy szukać najpierw Królestwa Bożego i zajmować się sprawami naszego Ojca, który jest w niebie.

Marek Ristau

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas