Aktualności Fundacji

Kościół pw. Św. Anny

Rocznica rekonsekracji kościoła pw. Św. Anny w Krzeszowie

Z racji przypadającej dzisiaj (26 września) rocznicy rekonsekracji kościoła na górze św. Anny (2011 r.), przypominamy archiwalny tekst śp. ks. Władysława Sugockiego, który został opublikowany na łamach czasopisma „Krzeszowska Pani”. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Premiera książki „Krzeszów Benedyktyński. 75. rocznica przybycia Opactwa Mniszek Benedyktynek pw. Wszystkich Świętych ze Lwowa do Krzeszowa”

Dnia 18 września w klasztorze Mniszek Benedyktynek w Krzeszowie miała miejsce premiera książki „Krzeszów Benedyktyński”. Blisko 1000 egzemplarzy tego tytuły spoczęło w naszym magazynie oczekując na czytelników. Książkę można zakupić stacjonarnie w naszym Biurze Obsługi oraz online na www.sklep.opactwo.eu

Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Klasycystyczna chrzcielnica zostanie poddana konserwacji

Kontynuujemy prace konserwacyjne i restauracyjne przy zabytkach ruchomych znajdujących się w kompleksie pocysterskiego opactwa w Krzeszowie. Dzięki funduszom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku przeprowadzimy konserwację zabytkowej XIX-wiecznej chrzcielnicy, która przechowywana jest w dawnych kościele klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP.

Czytaj więcej

mauzoleum

Trwają prace przy modernizacji wystawy stałej „Skarby Opactwa” w Mauzoleum Piastów Śląskich

W każdym roku do krzeszowskiego opactwa przybywa tysiące pielgrzymów i turystów, które odkrywają nasz pocysterski kompleks klasztorny. Pracujemy nad tym, aby każda z tych osób mogła jak najlepiej poznać Europejską Perłę Baroku. Nie byłoby to jednak możliwe bez środków zewnętrznych. Dzięki funduszom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Wspieranie Działań Muzealnych w tym roku zostanie przeprowadzona modernizacja wystawy w Mauzoleum Piastów świdnicko – jaworskich.Czytaj więcej

Organy i sopran – koncert Iwony Sawulskiej i Elżbiety Charlińskiej

W niedzielę 29 sierpnia o godz. 11:00 miał miejsce koncert w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie. Tego dnia w muzyczną podróż zabrały nas Iwona Sawulska oraz Elżbieta Charlińska. Czytaj więcej

Rekonstruktorzy czasów napoleońskich w Krzeszowie

Rekonstruktorzy czasów napoleońskich w Krzeszowie

24 lipca w krzeszowskim opactwie pocysterskim gościliśmy grupę rekonstruktorów czasów napoleońskich. Goście uczestniczyli w Mszy św. odprawionej w ich intencji o godz. 12:00 w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP.

Czytaj więcej

"Wiesz co" - nagłówek

O zabytkach sakralnych w tygodniku „Wiesz Co”

W ostatnim numerze tygodnika „Wiesz Co” pojawił się artykuł, który zachęca czytelników do zwiedzania zabytków sakralnych – w tym Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Serdecznie zachęcamy Państwa do lektury.

Czytaj więcej

Wycieczka LOT - 2021

Wycieczka po okolicy z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej

W miniony weekend liczna grupa zwiedzających ruszyła z naszym przewodnikiem w dwugodzinną podróż po okolicy Pocysterskiego Opactwa. Bezpłatna wycieczka organizowana przez LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej była okazją do poznania miejsc, krajobrazów i obiektów znajdujących się poza terenem kompleksu.

Czytaj więcej

lato z KD

Zwiedzaj Opactwo Pocysterskie razem z Kolejami Dolnośląskimi!

We współpracy z Kolejami Dolnośląskimi wracamy z akcją „Lato z KD”. W każdy weekend przez całe wakacje przy pomocy połączeń kolejowo – autobusowych podróżni będą mogli odwiedzić pocysterski kompleks klasztorny w Krzeszowie.

Czytaj więcej

Bp Andrzej Siemieniewski

Bp Andrzej Siemieniewski nowym ordynariuszem Diecezji Legnickiej

Bp Andrzej Siemieniewski został nowym ordynariuszem Diecezji Legnickiej. Dziękujemy bp Zbigniewowi Kiernikowskiemu za dotychczasową posługę i wsparcie, a nowemu biskupowi życzymy Bożej łaski i siły w prowadzeniu naszej diecezji. Niech Matka Boża Łaskawa i Święty Józef z krzeszowskich sanktuariów wspierają Księdza Biskupa w podejmowanych wyzwaniach i decyzjach.Czytaj więcej

Osada Średniowieczna oraz wieczorny koncert!

Do niedzieli 20 czerwca po raz kolejny można było przejść przez wrota czasu wprost do Średniowiecznej Osady. Ten weekend był więc doskonałą okazją na zwiedzanie naszego kompleksu. W ramach Trasy Podstawowej można było zobaczyć tym razem oprócz świątyń także podziemia, studnię książęcą i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez rekonstruktorów.

Czytaj więcej

strefa kibica

Strefa Kibica w Krzeszowie

Po raz kolejny kibice piłki nożnej będą mieli możliwość kibicowania rozgrywkom EURO 2020. Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do wspólnego oglądania meczów pod naszą wiatą gastronomiczną znajdującą się przy ulicy Świętego Józefa 3.

Czytaj więcej