Aktualności Fundacji

Letnie Koncerty Organowe - Krzeszów

Rozpoczynamy Letnie Koncerty Organowe „Muzyka Dawnych Mistrzów”

Wraz z wakacjami rozpoczynamy Letnie Koncerty Organowe „Muzyka Dawnych Mistrzów”! Codzienne koncerty, prezentacje organowe już od 26 czerwca w dawnym kościele klasztornym pw. Wniebowzięcia NMP.  Do 4 września, z każdym tygodniem będą Państwo mogli wysłuchać innego wykonawcę, który zagra na organach Michała Englera Młodszego z Wrocławia.

Czytaj więcej

Jan Paweł II i ikona

Obchody 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej – fotorelacje

2 czerwca 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ozdobił koronami papieskimi cudowną ikonę Matki Bożej Łaskawej z Jej krzeszowskiego sanktuarium.

Czytaj więcej

Uroczysta msza św. z okazji rocznicy koronacji

Uroczysta Msza Święta z okazji 25. rocznicy koronacji Matki Bożej Łaskawej

„Ten rok dla Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej jest rokiem szczególnym. To 30 lat od powstania Diecezji Legnickiej, 25 lat od chwili kiedy, święty już dzisiaj, Jan Paweł II ukoronował Cudowną Ikonę Łaskawej Pani i to trzecia ważna rocznica, 400-lecie od odnalezienia ikony, która została schowana przed najazdem husyckim.

Czytaj więcej

konferencja

Konferencja „Krzeszów Domem Łaski”

„Krzeszów Domem Łaski” to tytuł konferencji w której wzięli udział przedstawiciele trzech uczelni wrocławskich: Instytutu Historii Sztuki i Instytut Historii Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Czytaj więcej

koncert skrzypcowy

Koncert skrzypcowy w Letnim Pawilonie na Wodzie

W niedzielę 29 maja odbył się pierwszy koncert tego roku. Muzycznie przywitaliśmy się ze słuchaczami w Letnim Pawilonie na Wodzie. To kolejny koncert organizowany w tym miejscu, jednak tym razem skrzypcowy. Popołudnie umiliła nam Natalia Wysocka – muzyk Filharmonii Dolnośląskiej.
Czytaj więcej

Warsztaty artystyczne w Krzeszowie

Warsztaty tematyczne dla najmłodszych

W ostatnich dniach na terenie pocysterskiego opactwa gościliśmy najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, dla których przygotowaliśmy warsztaty artystyczne.

Czytaj więcej

Korony - wystawa

Wystawa „Oblicza Łaskawej Pani” w kościele brackim pw. Św. Józefa

W 2022 r. przypada 25-lecie koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej przez Jana Pawła II oraz 400. rocznica odnalezienia Cudownego Wizerunku przez cystersów. W celu podkreślenia tych jubileuszy, dla odwiedzających krzeszowskie opactwo została przygotowana mini ekspozycja w kościele brackim pw. Św. Józefa.Czytaj więcej

Marek Fronc, Noc Muzeów - Krzeszów

Noc Muzeów – koncert i otwarcie wystawy

W sobotę 14 maja odbyła się Noc Muzeów, wydarzenie w ramach którego co roku udostępniamy pasjonatom wybrany obiekt Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Podczas tegorocznego wydarzenia miał miejsce koncert dr Marka Fronca. Została otworzona także wystawę poświęconą tegorocznej rocznicy.

Czytaj więcej

Zegar - Krzeszów

Zegar wieżowy krzeszowskiej bazyliki

Czy zwróciliście uwagę na zegar widoczny na wieży bazyliki od strony krzeszowskiego klasztoru sióstr benedyktynek? Dzięki wybijającemu czas zegarowi klasztornemu toczyło się życie zakonu. Do jego mechanizmu prowadzą wąskie, drewniane i bardzo stare stopnie. Zobaczcie zdjęcia z tego miejsca!

Czytaj więcej

II Festiwalu Muzyki Dawnej Radix Ploniae

Muzyczny rok w Krzeszowie – dofinansowania MKiDN

W tym roku nie zabraknie u nas muzyki. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało łącznie 84 000 złotych na skomponowanie i wykonanie oratorium dla uczczenia 400 rocznicy odnalezienia ikony i 25 lat od jej koronacji oraz organizację II Festiwalu Muzyki Dawnej Radix Poloniae.
Czytaj więcej

Featured Video Play Icon

Spotkanie Przewodników 2022

Przedsezonowe spotkanie przewodników zorganizowane przez LOT Ziemi Kamiennogórskiej.

Czytaj więcej

Krzeszów z góry

MKiDN oraz UMWD wspierają krzeszowskie zabytki

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w programie „Ochrona Zabytków”. Dzięki przyznanym środkom będziemy mogli w tym roku rozpocząć remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia Domu Opata. Kontynuować będziemy również prace remontowe zabytkowego kościoła w Krzeszówku.

Czytaj więcej