Aktualności Fundacji

Powrót dawno niewidzianych z MNWr

Kilka dni temu do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie i całego opactwa powróciły z wystawy Muzeum Narodowe we Wrocławiu wypożyczone w połowie zeszłego roku zabytki m.in. kropielnice w kształcie aniołów, obraz „Męczeństwo św. Urszuli” czy rokokowa monstrancja.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Zakończono zadanie „Modernizacja i doposażenie zaplecza edukacyjno-kulturalnego opactwa pocysterskiego w Krzeszowie”

Fundacja „Europejska Perła Baroku” zakończyła realizację zadania w ramach programu Infrastruktura kultury.

Czytaj więcej

Efekty programu „Muzyczny Ślad”

Zakończyliśmy prace przy zadaniu „Pocysterskie opactwo w Krzeszowie – opracowanie nutowe muzykalii krzeszowskich ku czci św. Józefa (XVIII w.) – etap IV”. Zachęcamy do zapoznania się z efektami projektu.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Zakończyliśmy prace konserwatorskie nastaw ołtarzowych

Z każdym rokiem przywracamy piękno naszych zabytków. Śpieszymy z informacją, że kolejny obiekty powróciły do nas po konserwacji.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Zakończono konserwację fresków w kościele brackim

Kościół pw. św. Józefa w Krzeszowie to bezcenny i największy zbiór fresków Michała Willmanna. Śpieszymy z informacją, że kolejne polichromie zostały poddane konserwacji.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Wystawa „Skarby Opactwa w Krzeszowie” w kościele brackim otwarta!

Wraz z końcem listopada została otwarta zmodernizowana wystawa stała w kościele brackim pw. św. Józefa „Skarby Opactwa w Krzeszowie”.

Czytaj więcej

Krzeszówek

Zakończono prace przy kościele pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku

W październiku zostały zakończone prace mające na celu zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest kościół pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku.

Czytaj więcej

study tour 2023

Study Tour w Krzeszowie

We wtorek 21 listopada 2023 r. mieliśmy okazję i przyjemność ugościć w swoich progach w ramach Study Tour przewodników i przedstawicieli z Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Kamiennogórskiej. Czytaj więcej

Kameralny koncert w Mauzoleum Piastów Śl.

31 października w Mauzoleum Piastów Śl. odbył się koncert wykonany przez Flores Rosarum.

Czytaj więcej

Fundacja „Europejska Perła Baroku” z nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego!

Dnia 19 października 2023 r. w Dusznikach-Zdroju odbyło się seminarium „Skuteczne zarządzanie zabytkiem – dobre praktyki na dolnośląskich przykładach”, podczas którego wręczono nagrody za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury – w zakresie konserwacji zabytków”.

Czytaj więcej

II Bieg na Wieżę

II Bieg na wieżę krzeszowskiej Bazyliki – w 110. rocznicę pożaru

W 110. rocznicę pożaru wieży Kościoła Klasztornego odbył się II Bieg na Wieżę. W sobotę 21 października o godz. 9.30 uczestnicy wystartowali i próbowali jak najszybciej pokonać kręte schody krzeszowskiej wieży.

Czytaj więcej

Archi_Krzeszów

Warsztaty Archi_Krzeszów, albo perła pod lupą badaczy

We wrześniu 2023 roku mury Krzeszowskiego opactwa gościły uczestników warsztatów naukowych. Wydarzenie, zainicjowane przez Ewę Łużyniecką, kierującą projektem „Opactwo w Krzeszowie.

Artykuł – wa.pwr.edu.pl