Aktualności Fundacji

Prace badawcze w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie

W dniach 10-16 września w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie prowadzone były prace badawcze, w których udział wzięli przedstawiciele kilku uczelni wyższych z Polski. Wydarzenie zostało zorganizowane na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy fundacją „Europejska Perła Baroku” oraz Politechniką Wrocławską.

Czytaj więcej

Zakończył się plener malarski w Opactwie Pocysterskim w Krzeszowie

W dniach od 2 do 9 września odbywał się plener malarski, w którym uczestniczyli Polacy, Czesi i Słowacy. Przebywając w Domu Rekolekcyjnym „Na szlaku cysterskim” przy pomocy rozmaitych technik malarskich mieli za zadanie uwiecznić krajobrazy i piękno ziemi kamiennogórskiej.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Podpisano umowę na modernizację wystawy stałej „Skarby Opactwa w Krzeszowie” w Kościele brackim pw. Św. Józefa w Krzeszowie

Podpisano umowę na dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zadania modernizacji wystawy stałej w kościele brackim pw. św. Józefa w Krzeszowie.

Czytaj więcej

wyrostek

Marcin Wyrostek z zespołem Corazon na Wielkim Odpuście Krzeszowskim!

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich, którzy we wtorek planują uczestniczyć w Wielkim Odpuście Krzeszowskim. Podczas wydarzenia o godz. 14:00 na Placu Kościelnym wystąpi Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon w koncercie pod tytułem Ku Czci Niepodległej.

Czytaj więcej

Osada średniowieczna 2023

Osada Średniowieczna w Krzeszowie

Ostatni weekend lipca przyniósł niezwykłe wydarzenie dla miłośników historii i kultury średniowiecznej w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie. Wspólnie z Grupą Rekonstrukcji Historycznych Wiwern, odwiedzający mieli okazję przenieść się w czasie do średniowiecza.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Śląska kaplica sykstyńska i Michał Willmann w konserwacji

Kościół pw. św. Józefa w Krzeszowie to bezcenny i największy zbiór fresków Michała Willmanna. Śpieszymy z informacją, że kolejne polichromie zostaną poddane konserwacji.

Czytaj więcej

Otwarcie wystawy "Szaleństwo rokoka!" w MNWr

Otwarcie wystawy „Szaleństwo rokoka!” w MNWr

13 lipca w Muzeum Narodowym we Wrocławiu została otwarta wystawa „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII–XXI w.)”. Na wydarzeniu byli obecni także przedstawiciele Opactwa Pocysterskiego w Krzeszowie – kustosz sanktuarium ks. Marian Kopko oraz pracownik fundacji Europejska Perła Baroku mgr Rafał Bijak.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Kontynuujemy prace przy kolebce opactwa

Kościół pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku systematycznie odzyskuje blask.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Zadanie „Krzeszów, Opactwo Pocysterskie (XVII – XVIII w.): Modernizacja systemu sygnalizacji pożaru SSP – etap II” z dofinansowaniem

W trosce o bezcenne dziedzictwo kulturalne i ludzi pracujemy nad niezbędną infrastrukturą bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

Salve strona

Kontynuujemy prace nad krzeszowskim „Muzycznym śladem”

W latach poprzednich ukazały się publikacje poświęcone muzyce dawnego Krzeszowa. Wspólnie z autorem publikacji – ks. Łukaszem Kutrowskim zapraszaliśmy wszystkich do zapoznania się z opracowaniami i przekazywaliśmy materiały Państwu do pobrania.

Czytaj więcej

MNWr

Opactwo Pocysterskie w MNWr

Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie zagości na wystawie Muzeum Narodowego we Wrocławiu! W minionych dniach Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie podpisała umowę z MNWr, która dotyczy wypożyczenia wybranego wyposażenia krzeszowskich kościołów na wystawę „Szaleństwo rokoko!”.

Czytaj więcej

MKiDN-podgląd

Festiwal Krzeszów 2023 z dofinansowaniem MKIDN

Dnia 21 czerwca br. Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie podpisała umowę dotyczącą dofinansowania zadania „Festiwal Krzeszów 2023”.

Czytaj więcej