Featured Video Play Icon

IX Zjazd Motocyklowy do Krzeszowa

W niedzielę (8 maja) miał miejsce IX Zjazd Motocyklowy do Krzeszowa. Nad wydarzeniem patronat honorowy objęła Pani Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

„Chciałbym aby każdy z nas szanował w swoim sercu, w swoim życiu, najświętsze słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Bo zlot motocyklowy, on właśnie wzywa was na służbę. To nie jest tylko zabawka – motocykl. Ja się cieszę i patrzę, i podziwiam was. I na pewno dużo osób, szczególnie dzieci, młodzież z wielką fantazją patrzy na was, i chce się przewieźć nieraz. Sami kiedy jedziemy na kresy, na wschód czy po Ukrainie, tak jak rok temu czterema różnymi wyjazdami uczciliśmy też Wielkiego hetmana Jana Karola Chodkiewicza na 400 lecie jego zwycięstwa pod Chocimiem. Byliśmy w Rumunii, w Mołdawii, byliśmy pod Kircholmem. Jak ludzie patrzą (…) jadą Polacy i ta biało-czerwona, z jaką dumą. W całej Rosji, gdziekolwiek byliście, zostawiliście piękne świadectwo – polscy motocykliści – jak cudownie śpiewaliście, jak cudownie modliliście się, jak cudownie potrafiliście chórem klęknąć – to jest wrażenie, to jest najlepsza lekcja dla kresów, dla wschodu” powiedział podczas kazania ks. Dariusz Stańczyk.

W czasie pielgrzymki pani marszałek Elżbieta Witek została odznaczona Krzyżem Służby Niepodległości

 

Kapituła Krzyża Służby Niepodległości

Uchwała nr 9/21 Kapituły Krzyża Służby Niepodległości

Za ofiarę i poświęcenie w walce o Niepodległość, za niezniszczalne wzory patriotyzmu, które budują i utrwalają społeczne więzi Polskiej Wspólnoty Narodowej – za wierną i dumną służbę dla Niepodległości oraz za nieugięte trwanie w procesie kształtowania i kształcenia współczesnych i przyszłych postaw patriotycznych dla dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Decyzją Kapituły Krzyża w imię wdzięczności i szacunku dokonujemy odznaczenia pani marszałek Elżbiety Witek Krzyżem Służby Niepodległości.

 

Galeria zdjęć

Artykuł i Galeria zdjęć – sejm.gov.pl

Artykuł i Galeria zdjęć – czadrow24.pl

 

arrow_back_ios

Poprzedni artykuł:
Zegar wieżowy krzeszowskiej bazyliki

Następny artykuł:
Msza w intencji Strażaków

arrow_forward_ios

Sklep online

Zapraszamy do sklepu internetowego:

sklep opata

Msze Święte

Niedziele i święta:

7.30 (w kościele pw. św. Józefa),
10.00, 12.00 i 17.00

W tygodniu:

Od 1 maja do 31 października:
7.00, 12.00 i 18.00

Od 1 listopada do 30 kwietnia:
7.00 i 17.00

więcej

Kontakt

Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów

Telefon: +48 75 742 32 79

E-mail: biuro@opactwo.eu

więcej

Znajdź nas